Zprávy od nás

Přečtěte si, co se událo v Charitě Rumburk.

Ocenění za zásluhy
26. dubna 2023 Pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny

Ocenění za zásluhy

Čestný odznak od ukrajinského lidu byl dnes udělen za humanitární zásluhy i dvěma pracovnicím Charity Rumburk - Martině Škodové a Veronice Jungové. Rumburk navštívil Generální tajemník International anti-corruption assembly (IACA), Vyacheslav. Sayenko z Mezinárodního protikorupčního týmu.

Šli jsme jaru naproti
6. dubna 2023 Pro média

Šli jsme jaru naproti

Lidé chodí stále v zimních bundách a čepicích, občas ještě poletuje sníh a jaru se k nám moc nechce. Proto jsme mu otevřeli dveře v rumburské charitě a tak trochu i  vyrazili naproti, a ve čtvrtečním dopoledni si nejen děti, ale i dospělí mohli vyrobit tematické dekorace na Velikonoce.

Přivítali jsme u nás budoucí pečovatelky
31. března 2023 Zprávy od nás

Přivítali jsme u nás budoucí pečovatelky

Dává nám smysl nejen svou práci dělat, jak nejlépe umíme, ale také si o tom povídat s druhými lidmi. O to víc jsme nadšeni, když k nám zavítají studenti a studentky, kteří jednou budou buď vykonávat podobné zaměstnání, anebo se alespoň seznámí s dalšími službami, rozšíří si obzory a povědomí o dostupné pomoci a budou je moci svým budoucím klientům/pacientům doporučit.

Spotřebitelé POZOR
18. ledna 2023 Zprávy od nás

Spotřebitelé POZOR

 Od 6. ledna 2023 vešla v účinnost novela  zákona o ochraně spotřebitele a občanského zákoníku, která podstatně mění práva a povinnosti spotřebitelů a prodejců!!!

Skořápky ořechů
12. prosince 2022 Zprávy od nás

Skořápky ořechů

Pro jednoho může být náročné ráno vstávat do zaměstnání, pro jiného naučit se vyjmenovaná slova. Pro ženy, matky i jejich děti, které utekly před válkou na Ukrajině, je nejdůležitější naučit se český jazyk. Mohu směle říci, že se jim podařilo rozlousknout pomyslnou skořápku ořechu a během několika měsíců intenzivního studia se naučily mnoho pro běžný život v naší zemi.

Na jedné lodi
22. června 2022 Zprávy od nás

Na jedné lodi

Po dlouhé odmlce a omezeních se opět konala v rumburské charitě tradiční akce k příležitosti Mezinárodního dne dětí, a to pod názvem „Na jedné lodi“. I přes to, že se jednalo o tradiční akci, byla v mnohém jiná. Akce se shledala se zájmem jak ze strany účastníků, který přišlo více než 7 desítek, ale také ze strany dobrovolníků, kteří pomáhali při přípravě a realizaci celé akce. Všem patří veliký dík za nádherné odpoledne.

28. února 2022 Zprávy od nás

Vnímáme paniku mezi lidmi, jsme připraveni pomáhat zde, jak můžeme

Při poskytování sociálních služeb řešíme s klienty různá témata a právě nyní je v nízkoprahovém klubu pro děti a mládež velikým tématem válka mezi Ukrajinou a Ruskem, i jaderné zbraně. Děti jsou obklopeny těmito informacemi ze všech stran – sociální sítě, rodina, škola, kamarádi, masmédia. Samozřejmě se obrací s otázkami i na pracovníky klubu, kteří se jim snaží poskytnout potřebné odpovědi a hlavně psychosociální podporu.

Další naděje pro dlužníky
18. února 2022 Zprávy od nás

Další naděje pro dlužníky

Občanská poradna Rumburk upozorňuje, že od 1. 1. 2022 vešla v platnost některá ustanovení novely exekučního řádu. Po milostivém létu mají dlužníci další naději na to, že některé jejich exekuce mohou být zastaveny.  Tentokrát však zastavení exekuce nemohou ovlivnit sami dlužníci, ale bude záležet na postoji věřitele.

Varnsdorfské Náhodou svým zpěvem po roce ticha opět pomáhalo
17. ledna 2022 Tříkrálová sbírka

Varnsdorfské Náhodou svým zpěvem po roce ticha opět pomáhalo

Po roční odmlce se kostelem sv. Vavřince v Rumburku nesl zpěv koledy „My tři králové jdeme k vám“ a to nejen na začátku, ale i na konci Tříkrálového koncertu 2022, kdy jsme si ji zapívali společně s králi a  s Varnsdorfským Náhodou.

Distanční výuka potrápila všechny
1. června 2021 Zprávy od nás

Distanční výuka potrápila všechny

Ve školním roce 2020/2021 reagovali pracovníci sociálních služeb rumburské charity na vlnu opatření v době pandemie a podporovali děti, které měly ztížený přístup ke vzdělávání ať z důvodu technického, či z důvodu ze strany rodiny.