Týden nízkoprahových klubů Zobrazit fotogalerii

Týden nízkoprahových klubů

21. 9. 2020, 13:00 - 25. 9. 2020, 18:00 Oblastní charita Rumburk, Sukova ul. 1055/24 Ostatní, Den otevřených dveří

Poslední zářijový týden patří tradičně nízkoprahovým klubům. Ty pomáhají dětem a mladým lidem v obtížných životních situacích - v rodině, ve škole, s problémy v dospívání. Letošního ročníku Týdne nízkoprahových klubů se účastní více jak stovka zařízení z celého Česka a připojuje se klub „Žijeme spolu“. Akci pořádá Česká asociace streetwork. K čemu jsou nízkoprahové kluby? Přijďte pobýt do klubu „Žijeme spolu“ při Oblastní charitě Rumburk, který si na každý den připravil pro zvědavce malou ochutnávku.

„Pracujeme s dětmi, kteří mají problém, se kterým si samy neví rady. My jsme jejich průvodci a snažíme se jim situaci ulehčit. Jedná se o děti, které mají problémy v rodině, jsou obětí šikany, cítí se osamělé nebo se staly obětí nějaké závislosti. Náš klub jim pomáhá se v situaci zorientovat a nalézt případná řešení, poskytuje jim poradenství a informace potřebné pro řešení problému. Jedná se o registrovanou sociální službu, která dětem nabízí odbornou pomoc a hlavně pocit naprostého bezpečí. Tyto služby jsou nenahraditelné a předchází tak větším problémům, do kterých by se děti mohly dostat.  Na této hlavní myšlence tyto kluby stojí.“ říká Martina Škodová z klubu „Žijeme spolu“. " Je však škoda, že  sami rodiče někdy chápou klub jako něco stigmatizujícího." 

Kampaň mj. upozorňuje na to, že klub není jen pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale otevřen je VŠEM DĚTEM. Služba je BEZPLATNÁ A ANONYMNÍ. Po celé republice tuto službu poskytuje téměř 900 pracovníků a služby využívá ročně několik desítek tisíc dětí.Od začátku letošního roku opakovaně navštívilo tento klub více jak 90 dětí, a to i přes úskalí, které nám přinesla krize Covid19.

Martina Škodová DiS.

Martina Škodová DiS.

Ředitel
Tel.: 412 384 744 E-mail: ~.qs-3b6LTprRb~lWkHwSehcT-M