V roce 2021 by měla probíhat Tříkrálová sbírka po celé ČR v období od 1.ledna do 24. ledna 2021, tedy díky koronavirové pandemii se doba na její realizaci prodloužila. Nicméně naši králové začnou koledovat již během druhého víkendu roku 2021. Plánujeme, že po Rumburku či Filipově budeme chodit 9.1.2021 a ve Starých Křečanech, pokud to bude možné, následný den. 

S nadcházejícím vánočním časem a příchodem Nového roku 2021 se v mnohých charitách po celé České republice naplno rozjely přípravy na Tříkrálovou sbírku 2021. Není tomu jinak ani v rumburské charitě a to i přesto, že nevíme jaké omezení,  či nařízení nám přinesou první týdny roku 2021.

Velkou neznámou je zatím realizace oblíbeného Tříkrálového koncertu 2021, kdy nám k potěše duše i srdce úžasně zpívalo pěvecké sdružení Varnsdorfské Náhodou. Nicméně pokud bude možné koncert uspořádat, určitě o jeho konání budeme včas informovat všechny, kteří si tento nevšední zážitek nechtějí nechat ujít, a to na našich webových stránkách, na facebooku a prostřednictvím klasických plakátů, či letáků umístěných např. v infocentru. Co s jistotou víme, je to, že pokud by byl koncert realizován, bude se konat oproti předešlým letům v kostele Sv. Vavřince (kostel u Lorety).   Věříme však a doufáme, že budeme alespoň moci vyrazit za určitých hygienických opatření s koledníky do ulic tak, jako roky předtím a potěšit koledou, požehnáním i cukříky a kalendáříky ty, kteří na nás již netrpělivě čekají i ty, kteří nám své dveře a srdce otevřou poprvé.

Ovšem stále je tu možnost, že sbírka nebude moci proběhnout klasickým způsobem. Pokud by tedy nastal ten nejčernější scénář, nebo je tu obava z ohrožení zdraví, prosíme všechny naše štědré dárce i ostatní spoluobčany s velkým srdcem, kteří oceňují naši práci, o to, aby nám zachovali svou přízeň a podpořili nás pomoci on-line kasiček přes internet, nebo pomocí dárcovské SMS či DMS popř. převodem na sbírkový účet 66008822/0800 u České spořitelny a.s. či složenkou. Aby se vaše dary dostaly přímo k nám do rumburské charity bude nutné uvést správný variabilní symbol rumburské charity  7770418. Podrobnosti jak v takovém případě postupovat a zaslat svůj dar naleznete, až přijde ten správný čas nejen na webových stránkách Tříkrálové sbírky (www.trikralovasbirka.cz ), ale přímo i na našich webových stránkách (https://charitarumburk.cz/trikralova-sbirka/). Nicméně jsme v hlouby srdce přesvědčeni o tom, že virtuální svět nebude potřeba a těšíme se na vaše úsměvy a vřelé přijetí, které tolik pomáhá potřebným. Pokud byste měli zájem, aby Tři králové opravdu přišli přímo k vám, můžete nám napsat na email op@charitarumburk.cz, reditel@charitarumburk.cz ,  nebo hned na začátku Nového roku zavolat na tel. čísla 412 384 744, 412 384 745 a sdělit nám vaše jméno, adresu, kde vás najdeme a mi rádi přijdeme. Uvítáme i pomoc se samotnou realizací sbírky. Tedy pokud by se někdo z vás, komu je nad 18 let, chtěl stát vedoucím skupinky, nebo vaše děti by se chtěli stát králi/koledníky a zažít na vlastní kůži jaké to je pomáhat, neváhejte a kontaktujte nás, protože jakékoli pomoci si nesmírně vážíme. 

Závěrem bych si dovolila vám všem nejen za sebe, ale i za své kolegy a klienty rumburské charity, popřát klidné a ničím nerušené vánoční svátky a aby ten Nový rok 2021 byl veselejší a šťastnější než rok tento.

Bc. Pavla Brodinová DiS.

Bc. Pavla Brodinová DiS.

vedoucí OP, zástupce ředitele
Tel.: 412 384 745 E-mail: -im%C1.7~bGk8ec8bkxhTj