Náš výtěžek

52 359 Kč
Děkujeme za vaši štědrost
Pomáháte nám pomáhat
21. ledna 2020 Zprávy od nás

Pomáháte nám pomáhat

Službou, kterou Oblastní charita Rumburk již více jak 20. let pomáhá lidem v krizi či v nouzi, je Sociální šatník. A právě díky darům místních i zahraničních občanů či firem můžeme pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.  

V roce 2019 byla prostřednictvím Sociálního šatníku poskytnuta materiální pomoc 313 osobám v hmotné nouzi (z toho 153 dětí, 96 žen a 64 mužů), které organizace eviduje. Šatník využívají nejen lidé na hmotné nouzi, z Azylového domu, klienti K-Centra, osoby propuštěné z výkonu trestu či po hospitalizaci v nemocnici, ale také senioři či další osoby, které mají nízké příjmy. Oblečení, obuv, vybavení do domácnosti, drobné spotřebiče, nádobí, hračky, knihy nebo i bytový textil využívají rovněž mladé rodiny, které si potřebují vybavit svou novou domácnost, nebo pořídit vybavení na miminko (sedačky, přebalovací pult, oblečky, fusak, hračky, kočárek apod.). Během roku využijí pomoc ze šatníku i lidé, které postihla nějaká katastrofa, např. vyhořel jim dům. Mimo jiné sociální šatník vyhledávají i občané, kteří potřebují oblečení např. z určitého módního období, na párty či na divadelní představení.

Vzhledem k tomu, že tato pomoc není takříkajíc „na každém rohu“, využívají pomoc ze sociálního šatníku lidé nejvíce z Rumburku a okolních obcí, ale také ze Šluknova, Krásné Lípy či Varnsdorfu. Děkujeme tedy těm, kteří již Sociální šatník navštívili, darovali oblečení či věci, které již sami doma nepotřebují, neboť právě zde těmto věcem dáváme nový smysl. Kdo o této pomoci slyší poprvé, může navštívit webové stránky Oblastní charity Rumburk (www.charitarumburk.cz). Zde získá informace o tom, jak pomoc může využít či jak a co může darovat, nebo může jen tak navštívit šatník a zeptat se pracovníků osobně, či rovnou přivézt nějaké ty, pro něho již nepotřebné, věci. Každé úterý a čtvrtek od 13 do 16 hodin je šatník otevřen pro výdej pomoci a každý pracovní den od 8 do 16 hodin je možné pomoc do šatníku darovat/dovézt.

Martina Škodová DiS.

Martina Škodová DiS.

Ředitel
Tel.: 412 384 744 E-mail: ~.qs-3b6LTprRb~lWkHwSehcT-M