Každý pomáhá jak může Zobrazit fotogalerii
26. března 2020 Zprávy od nás

Každý pomáhá jak může

Reagujeme na potřeby, našili a vydali jsme již 577 kusů roušek.

Rumburská charita pomáhá jak umí,  snaží se rouškami vybavit nejen všechny své zaměstnance, spoluobčany, ale ušité látkové roušky darovala např. i pracovníkům v různých odvětvích. Ti se starají o to, aby i v nouzovém stavu byly zabezpečeny základní služby jako je např. prodej či dovoz potravin, odvoz komunálního odpadu nebo péče o seniory, popisuje práci rumburské charity v době pandemie ředitelka M. Škodová.

"Protože věřím, že všude se potýkají se stejnými problémy, jako je nedostatek dezinfekčních prostředků a ochranných pomůcek, kterými jsou třeba i obyčejné a nezbytné roušky, rozhodli jsme se pomoci nejen občanům, ale také lidem, kteří jsou v tzv. 1. linii. Našité látkové roušky jsme darovali např. pracovníkům  firmy AVE v Rumburku,  prodavačům v obchodech,  50 kusů jsme také darovali do Domova pro seniory ve Filipově. Tito lidé mají totiž mnoho práce při péči o druhé a času, kterým by se postarali o sebe samé, jim mnoho nezbývá."

I když to tak není na první pohled jasné, pomáháme především díky POMOCI VÁS VŠECH. V průběhu roku se nám totiž sejde v sociálním šatníku mnoho materiálu, který nám přivážejí zejména lidé z blízkého okolí. Kromě běžného oblečení lidé také darují i látky, nitě nebo tkalouny. A právě i tyto obyčejné dary, věci, které vám často doma jen překážejí, dostávají v této době svou hlavní roli. Děkujeme vám všem, kteří pomáháte a není vám lhostejný osud druhých.

Pro lidi, kteří se dostali do nepříznivé situace, se Charita ČR snaží ulehčit orientaci v možnostech pomoci. Vznikl tedy seznam kontaků, kde je možné získat radu či pomoc. Telefonická či e-mailová konzultace je nyní vhodnější než osobní návštěva, protože nedochází k fyzickému kontaktu. Také budeme rádi, když tyto informace poskytnete co největšímu počtu lidí, kterým případně pomohou řešit jejich problém. 

Martina Škodová DiS.

Martina Škodová DiS.

Ředitel
Tel.: 412 384 744 E-mail: ~.qs-3b6LTprRb~lWkHwSehcT-M