Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám

Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám

„Oblastní charita Rumburk je zapojena do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Od června tohoto roku již rumburská charita distribuovala na 182 balíčků pomoci. Celkem zatím podpořila na 130 osob, rodin s dětmi i osob bez domova.“

Potravinových a materiálních balíčků existuje několik variant – pro domácnosti, pro lidi bez domova a pro děti. Obsahují základní potřebné potraviny a hygienu, vždy s ohledem na to, komu jsou určeny. Vzhledem k tomu, že Charita ČR má zastoupení v největším počtu regionů, zná velmi dobře skutečné potřeby lidí v nouzi. Pomoc je tedy opravdu adresná. Výdej pomoci je v Oblastní charitě Rumburk každý čtvrtek od 9,30 do 11,30 hodin.

Balíčky jsou postupně zaváženy do výdejních míst, odkud již putují přímo podpořeným osobám. Záleží na zvážení pracovníků a posouzení potřebnosti osob. Paní Bc. Pavla Brodinová a Martina Škodová, DiS.z rumburské charity poskytují cílovým skupinám i další doprovodné aktivity, které mají přispět k sociálnímu začleňování např. sociální poradenství, zprostředkování sociální služby či finanční poradenství aj., stejně tak, jako ostatní charitativní organizace. Na pomoc není žádný automatický nárok a pracovník má i právo vydání pomoci odmítnout.

Sociální služby Oblastní charity Rumburk jsou spolufinancovány Městem Rumburk, Ústeckým krajem a dalšími dárci, děkujeme.

Podpořte nás
 

Vážení klienti Občanské poradny Rumburk,

velmi se Vám omlouváme za krátkodobé přerušení telefonické komunikace s poradnou dne 24.1. mezi 10,30-11,00 hodinou, které bylo zapříčiněno technickou závadou na telefonu.

Pokud chcete poradnu opět kontaktovat, neváhejte využít telefon 412 384 745 nebo náhradní 412 384 744. Děkujeme Vám za pochopení

OMLUVA - technické potíže na telefonu