Kontejnery na textil rumburské charitě NEpomáhají

Kontejnery na textil rumburské charitě NEpomáhají

Pracovníci Oblastní charity Rumburk upozorňují: „Kontejnery na textil umístěné ve Městě Rumburk i okolních obcích a městech nepomáhají svým obsahem rumburské charitě, tedy potřebným občanům v místě, ale jsou majetkem společnosti, která jejich obsah používá ke svému podnikání a pomoci mimo náš region.“

Vzhledem k tomu, že se v posledních týdnech setkáváme s dotazy občanů na kontejnery na textil umístěné v Rumburku, které jsou označené logem Charity ČR a textem komu pomáhají, upozorňujeme: obsah kontejnerů na textil neputuje k nám do sociálního šatníku a nepomáhá potřebným v Rumburku ani rumburské charitě, ale slouží ke komerčním účelům firmy, která smluvně kontejnery ve městě umístila!

Stejně jako v jiných městech, tak i v Rumburku bylo rozmístěno asi 15 kontejnerů na textil. Uvědomujeme si, že zejména pro čistotu města a ekologii samotnou (třídění odpadů) jsou kontejnery důležité. Také víme a chápeme, že vhození nepotřebného textilu do kontejnerů je pro mnoho občanů jednodušší, rychlejší a úspornější.

Jenže věci, které se dostanou přímo k nám na charitu do sociálního šatníku, nejen že pomohou potřebným, ale dávají nepotřebným věcem druhý smysl, tj. prodlouží jim životnost a zároveň pomohou i k udržení služeb, které rumburská charita ve městě poskytuje již 15 let. Vnímáme to, že občané, kteří darovali a stále darují věci do sociálního šatníku v rumburské charitě, mají srdce otevřené, uvědomují si širší význam slova Caritas = Láska a ví, co je to sounáležitost, a chtějí pomáhat potřebným. Proto věříme, že kontejnery neohrozí fungování šatníku a naši dobrodinci stále budou nosit ošacení i drobné věci včetně hraček přímo do Sociálního šatníku v Oblastní charitě Rumburk.

Podpořte nás
 

Vážení klienti Občanské poradny Rumburk,

velmi se Vám omlouváme za krátkodobé přerušení telefonické komunikace s poradnou dne 24.1. mezi 10,30-11,00 hodinou, které bylo zapříčiněno technickou závadou na telefonu.

Pokud chcete poradnu opět kontaktovat, neváhejte využít telefon 412 384 745 nebo náhradní 412 384 744. Děkujeme Vám za pochopení

OMLUVA - technické potíže na telefonu